Flash News

E-TJERA

Breshër në Ersekë, shkaktohen dëme

Breshër në Ersekë,  shkaktohen dëme

Gjatë pasdites, Erseka dhe rrethinat janë përfshirë nga reshjet e dendura të shiut dhe breshërit.

Zonat që më së shumti janë prekur nga breshëri janë ato rrëzë malit të Gramozit, në Rehovë Starje dhe Prodan.

Breshëri, sipas banorëve zgjati deri në 20 minuta, dhe ka shkaktuar dëme në drufrutorë.

Të fundit