Flash News

E-TJERA

Buffon i jep 'lamtumirën' Juves: Po pata stimuj, luaj diku tjetër

Buffon i jep 'lamtumirën' Juves: Po pata stimuj, luaj diku

Legjenda e Juventusit, porteri Buffon i jep sërish lamtumirën bardhëzinjve.

Buffon i jep 'lamtumirën' Juves: Po pata stimuj, luaj diku

Ekipi këtë vit po përjeton një nga sezonet më të vështira të dekadave të fundit dhe nuk do të ketë sezonin e ardhshëm as kapitenin historik Gianluigi Buffon.

Buffon i jep 'lamtumirën' Juves: Po pata stimuj, luaj diku

“Mbyllet përfundimisht eksperienca ime me Juventusin. Kemi arritur në fundin e një cikli dhe është e drejtë të iki. Besoj se kam dhënë gjithçka për këtë fanellë. Mundet, por duhet të gjej diçka që më jep stimuj.”

Të fundit