Flash News

E-TJERA

Bushati: Fredi Beleri është i burgosur politik i Ramës

Bushati: Fredi Beleri është i burgosur politik i Ramës

Analisti Andi Bushati, duke folur për Fredi Belerin në emisionin "Të Paekspozuarit", u shpreh se nuk bie dakord me këtë veprim të Greqisë, por nga ana tjetër deklaroi se Fredi Belerit i janë shkelur të drejtat dhe se ai është "i burgosur politik me urdhër të Edi Ramës". 

"Beleri është i burgosur politik, i burgosur me urdhër të Edi Ramës, me spiunët e paguar dhe porositur nga Edi Rama. Kjo është një gjë që mund t’ja bëjë kujtdo.

Tjetër Greqia dhe tjetër qytetari që i dhunohen të drejtat", tha Bushati.

Të fundit