Flash News

E-TJERA

Cukali: Gazetarët t’i thonë jo përdorimit të fëmijëve për politikë, pjatë e helmatisur e propagandës

Cukali: Gazetarët t’i thonë jo përdorimit të

I ftuar në “PolitikOn” Në RTV Ora nga Alfred Lela, gazetari Koloreto Cukali u shpreh se gazetarët duhet t’i thonë jo përdorimit të fëmijëve për qëllime politike.

Cukali: Gazetarët duhet t’i thonë jo përdorimit të fëmijëve për qëllime politike. Na takon neve edhe kur na ofrohet kjo pjatë e helmatisur të propagandës, me gjithë dëshirën për të bërë scoop. Brenda qeveritë duhet të ketë institucione që kjo të mos ndodhë.

Mesa duket të gjithë heshtin dhe janë të frikësuar. Unë kam përshtypjen se një njëri që ka fëmijën e vet, do ta shohë fëmijën e vet në atë formë. Mendoj se këto njerëz totalisht trushplarë.

Të fundit