Flash News

E-TJERA

Dako akuzohet edhe për një tender, shkaktoi 180 mln lekë dëm

Dako akuzohet edhe për një tender, shkaktoi 180 mln lekë dëm

Përveç pallat pa leje, ish kreu i bashkisë Durrës, Vangjush Dako akuzohet dhe për tender që dyshohet se i ka shkaktuar shtetit një dëm prej 180 milionë lekësh.

Sipas report tv, bëhet fjalë për një tender të vitit 2014 – 2015, bëjnë të ditur burime të besueshme nga prokuroria.

Ndërkohë pak pas lëshimit të urdhër arrestit nga SPAK, Vangjush Dako është vetëdorëzuar dhe ndodhet në Tiranë. 

 

Të fundit