Flash News

E-TJERA

Dako në paraburgimin e Durrësit, në të njëjtin vend edhe Koka e Bllako

Dako në paraburgimin e Durrësit, në të njëjtin vend

Ish kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako është dërguar sot në paraburgim në Durrës, pasi GJKKO vendosi ndaj tij masën e sigurisë ‘arrest me burg’, pas arrestimit dy ditë më parë

Sipas ‘Neës 24’, Dako do të qëndrojë në qelitë e paraburgimit ku ndodhen edhe ish deputeti i PS Alqi Bllako dhe ish ministri Lefter Koka.

Dako akuzohet se ka shpërdoruar detyrën gjatës kohës kur ishte kryetar bashkie.

Të fundit