Flash News

E-TJERA

Dalin pamjet/ Dy viktima e 7 të plagosur, ky është momenti i shpërthimit në Lushnjë

Dalin pamjet/ Dy viktima e 7 të plagosur, ky është momenti i

Publikohet momenti i shpërthimit në një kapanon në ndërtim Lushnjë, ku si pasojë dy persona humbën jetën (babë e bir) dhe shtatë të tjerë u plagosën rëndë, mes të cilëve dhe deputeti i Partisë Socialiste, Bujar Çela.

Shpërthimi i fuqishëm ndodhi rreth orës 16:05 në vendin e quajtur "Rrethrrotullimi i Plasmasit", në një kapanon në pronësi të deputetit.

Dyshohet se gjatë punës, vinçieri aksidentalisht ka prekur linjën e tensionit të lartë dhe për rrjedhojë ka ndodhur shpërthimi i fortë.

 

Të fundit