Flash News

E-TJERA

Denoncoi lobimin për ish-komandantët e UÇK-së, gazetari: Jam kërcënuar nga Agron Neza

Denoncoi lobimin për ish-komandantët e UÇK-së, gazetari:

Gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se është kërcënuar nga Agron Neza, i cili është i përfshirë në skandalin e McGonigal. Neza dyshohet se lobisti, përmes së cilit, kryeministri Edi Rama pagoi 225 mijë dollar ish-agjentin e FBI për të dëmtuar opozitën shqiptare,

Zeka tha për ‘Cim Peka live’, se kishte marrë edhe një telefonatë kërcënuese nga Agron Neza. Gazetari ka denoncuar më herët se Agron Neza dhe McGonigal janë pjesë e një grupi, i cili u ka marrë miliona euro ish-komandantëve të UÇK-së në këmbim të lobimit për heqjen e akt-akuzave.

“Janë Bexhet Pacolli dhe Ramush Haradinaj, dy politikanët që ka takuar Agron Nezën. Por Agron Neza ka pasur lidhje shumë të ngushta me ambasadoren e Kosovës në Uashington, Vlora Çitakun. Këta njerëz, duke abuzuar dhe duke folur në emrin Jack Smith, u ka marrë njerëzve miliona euro, gjoja se mund të ua heqin aktakuzat.

Unë, kur i kam dhënë informacionin një politikani të njohur në Kosovë, dhe i thashë se ishte supermashtrues, dhe ai tha jo, e ke gabim.Ai tha se valixhen e Agron Nezës nuk guxon askush në aeroport të Shqipërisë dhe të Kosovës, ta hapë. Këta kishin falsifikuar kartat e CIA-s së SHBA”, tha Zeka.

 

Të fundit