Flash News

E-TJERA

Detaje nga operacioni/ Guardia di Finanza dhe Policia e Vlorës sekuestrojnë 600 kg kanabis, arrestohen tre skafistë

Detaje nga operacioni/ Guardia di Finanza dhe Policia e Vlorës

Një operacion mes Guardia di Finanza dhe Policisë së Vlorës ka çuar në sekuestrimin e 600 kg kanabis. Aksioni është zhvilluar mbrëmjen e djeshme.

Tre skafistë kanë rënë në pranga. Droga është kapur te “Gjiri i Arushës”, sapo ishte bërë shkëmbimi.  

Tre skafistët e kanë shkëmbyer sasinë e kanabisit në det. Ata e kanë ngarkuar në një velierë e cila po i priste në det, por në momentin e shkëmbimit ka ndërhyrë Guardia di Finanza dhe Policia e Vlorës, të cilët kanë bërë të mundur arrestimin e tyre.

 

 

Të fundit