Flash News

E-TJERA

Dhunë dhe drogë, arrestohen dy shqiptarët në kufi me Greqinë

Dhunë dhe drogë, arrestohen dy shqiptarët në kufi me

Policia greke ka arrestuar dy shqiptarë pasi përpiqeshin të hynin në territorin shqiptar nga kufiri.

Mediat greke shkruajnë se një prej të arrestuarve, një 53-vjeçar, u arrestua pasi ishte shpallur në kërkim sepse ndaj tij ishte dhënë dënimi me tre vite e një muaj burg për dhunë në familje.

Personi i dytë i arrestuar, një 29-vjeçar, ishte në pritje një urdhër arresti nga Departamenti Hetimor i Gjykatës së Shkallës së Parë Kalamata për trafik droge.

Të fundit