Flash News

E-TJERA

Dhunë në familje e trafik droge, arrestohen 3 persona në Korçë, procedohen dhe 3 të tjerë

  Dhunë në familje e trafik droge, arrestohen 3 persona në

Tre shtetas janë arrestuar këtë të enjte në Vlorë ndërkohë tre të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë për vepra të ndryshme penale.

Mësohet se një 25 vjeçar, banues në Pogradec, u kap jashtë banesës së tij, në kundërshtim me vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Pogradec, e cila i kishte caktuar masën e sigurisë "Arrest në shtëpi".

“L. P., 25 vjeç, banues në Pogradec, pasi u kap jashtë banesës së tij, në kundërshtim me vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Pogradec, e cila i kishte caktuar masën e sigurisë "Arrest në shtëpi", për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve"”, njofton policia.

Blutë po ashtu bëjnë me dije se arrestuan shtetasin L. R., 35 vjeç, banues në Korçë, pasi dhe ky shtetas u kap jashtë banesës së tij, në kundërshtim me vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Korçë, e cila i kishte caktuar masën e sigurisë "Arrest në shtëpi", për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

Ndërkaq rastet e dhunës në vendin tonë janë rritur shumë dhe nuk ka një ditë që nuk deno0ncohet një rastë i tillë. Së fundmi ka qenë një 64-vjeçar i identifikuar si M. C., banues në fshatin Buçimas, Pogradec, i cili dyshohet se ka  ushtruar dhunë fizike ndaj ish-bashkëshortes së tij, të cilën e ka goditur me një mjet pune.

Po këta specialistë referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin Ç. J., banues në fshatin Vërdovë, Pogradec, pasi në fshatin Guras, me vetëgjyqësi ka tentuar të largojë forcërisht nga banesa, vëllain e tij.

Gjithashtu janë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin G. B., 42 vjeç, banues në fshatin Ravonik, Korçë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, e cila u pajis me urdhër mbrojtjeje.

Blutë bëjnë me dije se filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin M. Y., 36 vjeç, banues në fshatin Goskovë Poshtë, Korçë, pasi në fshatin Neviçisht, Korçë, në ambientin e jashtëm të një magazine, të marrë në përdorim prej tij, ka djegur disa mbeturina bimore dhe plastike, duke ndotur ajrin.

Materialet procedurale i kaluan prokurorive të rretheve gjyqësore Pogradec e Korçë, për veprime të mëtejshme.

Të fundit