Flash News

E-TJERA

Dhunoi efektivin në “Astir”/ Policia reagon për ngjarjen: I riu po konsumonte kanabis, e pëson dhe vëllai i tij

Dhunoi efektivin në “Astir”/ Policia reagon për ngjarjen:

Pas publikimit në media të një video ku një djalë dhunon efektivin e policisë dhe më pas ikën me vrap, policia bën me dije se 22-vjeçari është arrestuar.

Në video shfaqet efektivi i cili kërkon ta ndalojë ndërsa i riu nuk bindet, duke e kundërshtuar dhe gjuajtur me shkelma.

I riu e qëllon policin dhe e rrëzon në tokë, ndërsa pak minuta më vonë ka ndërhyrë dhe kolegu i këtij të fundit, por i riu ka mundur të largohet.

Sipas reagimit të policisë dy vëllezrit në momentin e ndalimit dyshohet se po konsumonin lëndë narkotike kanabis sativa.

 “Në lidhje me një video të publikuar në portale, në të cilën shfaqet një shtetas që kundërshton me forcë një punonjës policie, ju sqarojmë se për arrestimin e shtetasit që shfaqet në video është dhënë njoftimi zyrtar për mediat, më datë 26 mars, si më poshtë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 6 arrestuan shtetasin F. S., 22 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”. Gjithashtu, për këtë rast, ka nisur procedimi në gjendje të lirë, për vëllanë e 22-vjeçarit, shtetasin Xh. S., 26 vjeç, banues në Tiranë.

Rrethanat: Më datë 25.03.2023, rreth orës 23:00, në rrugën “Aleksandri i Madh”, në Unazë të Re, shërbimet e Patrullës së Përgjithshme kanë konstatuar shtetasit F. S. dhe Xh. S. (vëllezër), të cilët dyshohet se kanë qenë duke konsumuar lëndë narkotike kanabis.

Në momentin e ndërhyrjes së Policisë, shtetasi Xh. S. është larguar me vrap, ndërsa shtetasi F. S., gjatë ndalimit, ka kundërshtuar me forcë punonjësin e Policisë. Shtetasi F. S. ka mundur të largohet, por pas ndërhyrjes së shërbimeve të tjera të Policisë, është kapur, së bashku më vëllanë e tij, dhe më pas janë kryer veprimet procedurale, në drejtimin e Prokurorisë“, thuhet ne njoftimin e policisë.

Të fundit