Flash News

E-TJERA

Dhunuan dhe plagosën 45-vjeçarin shqiptar, lihen në burg dy tifozët e Feyenoord

Dhunuan dhe plagosën 45-vjeçarin shqiptar, lihen në burg dy

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” me një afat 15-ditor për dy tifozët holandezë të Feyenoord, nën akuzë për “plagosje të rëndë”.

Ngjarja ndodhi një ditë para finales së Conference League, ku një grup tifozësh u përfshi në një sherr me sende të forta me disa të rinj shqiptar e për pasojë mbeti i plagosur një 45-vjeçar. Shqiptari mori plagë në kokë dhe u dërgua drejt Traumës për trajtim mjekësor.

Për ngjarjen, policia arrestoi 8 tifozë holandezë.

Të fundit