Flash News

E-TJERA

Diell dhe tempertura të larta, parashikimi i motit për sot

Diell dhe tempertura të larta, parashikimi i motit për sot

Ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferiketë qëndrueshme.
Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:
në zonat malore 9 deri 26 °C
në zonat e ulëta 12 deri 31°C
në zonat bregdetare 14 deri 30 °C

Të fundit