Flash News

E-TJERA

Dita e 16-të e grevës, naftëtaret: Do dalim kur të marrim pagat e fituara me gjyq

Dita e 16-të e grevës, naftëtaret: Do dalim kur të marrim

Naftëtaret e Ballshit kanë hyrë në ditën e 16-të grevë së urisë, ndërsa gjendja e tyre shëndetësore sa vjen e përkeqësohet.

Ato ngelën të vendosura në kauzën e tyre dhe i kanë bërë sërish thirrje kryeministrit Rama që të gjejë një zgjidhje.

‘’Nuk dalim që këtu. I bëjmë thirrje kryeministrit Rama, do dalim kur të marrim pagat e fituara me gjyq. Nuk negociojmë jashtë grevës se nuk kemi besim”, mësohet të kenë thënë ato.

Kryeministri nga ana tjetër ka vazhduar me kushtin e tij, vetëm nëse naftëtarët lënë grevën atëherë ai do të shkojë tek to për të negociuar.

Të fundit