E-TJERA

Dita e 17 e grevës, naftëtaret e Ballshit: Nëse Edi Rama vjen para uzinës, dalim dhe negociojmë

Dita e 17 e grevës, naftëtaret e Ballshit: Nëse Edi Rama vjen

Naftëtaret e Ballshit prej 17-të ditësh janë në grevë urie. Gjendja e tyre shëndetësore është e rënduar, por punonjëset e rafinerisë shprehen se nuk do të tërhiqen pa marrë pagat e prapambetura.

Nafëtaret janë shprehur se nëse kryeministri Edi Rama do të shkojë para uzinës janë të gatshme të dalin nga greva dhe të negociojnë.

“S'kemi zgjidhje tjetër, do qëndrojmë deri sa të marrim pagat, s’ka asnjë reagim konkret. Nëse Rama vjen para uzinës, dalim dhe negociojmë”, tha njëra prej tyre.

Ditari politik

Të fundit