E-TJERA

Dita e 8, nis vaksinimi i stafit mjekësor të pavionit Covid të pediatrisë

Dita e 8, nis vaksinimi i stafit mjekësor të pavionit Covid të
Foto Ilustruese

Sot ka nisur java e dytë e vaksinimit, e cila ka vijuar sot me personelin shëndetësor në pavionin e Pediatrisë, ku trajtohen fëmijët e prekur nga Covid-19.

Sot janë vaksinuar 42 mjekë dhe infermierë. Ndër mjekët që u vaksinuan sot ishte edhe drejtoresha e Pediatrisë, Gjeorgjina Kuli.

Nga “Air Albania” ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tha se do të vijohet me vaksinimin e kombinuar.

Ditari politik

Të fundit