E-TJERA

Dita nis me diell dhe përfundon me reshje, parashikimi i motit

Dita nis me diell dhe përfundon me reshje, parashikimi i motit

Dita ka nisur me mot të kthjellët në të gjithë vendin, por pas mesditës pritet shtim i vranësirave dhe reshje të pakëta. Ndërsa gjatë orëve të natës reshjet do të jenë intesive.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në orët e para të ditës, duke shënuar 3°C ndërsa mesdita mbetet konstante ku vlera maksimale shënon 21°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi jugor, duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 5 ballë.

Të fundit