Flash News

E-TJERA

Dita nis me reshje, si do të ndryshojë moti orët në vijim

Dita nis me reshje, si do të ndryshojë moti orët në vijim

Dita ka nisur me vranësira dhe reshje, me përqëndrim në zonën qendrore.

Orët në vijim pritet përmirësim i kushteve atmosferike, ku reshjet do ia lënë vendin kthjellimeve.

Temperaturat minimale do të luhaten 4-10°C. Ndërsa ato maksimale do të jenë nga 9°C në very deri në 17°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim veri-lindje me shpejtësi 8-10 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.

Të fundit