Flash News

E-TJERA

Drejtonte mafien shqiptare të drogës, arrestohet 52-vjeçari i shumëkërkuar në Greqi

Drejtonte mafien shqiptare të drogës, arrestohet 52-vjeçari i

Janë publikuar pamjet e arrestimit të një drejtuesi të mafies shqiptare të drogës në Glyfada në Greqi. Mediat greke kanë bërë publik momentin e arrestimit të Thanas Bakos, shqiptarit të arrestuar në Greqi, i akuzuar për pastrim parash.

Shqiptari nga Saranda u arrestua më 31 maj në Athinë, ndërsa kishte pastruar për llogari të karteleve holandeze dhe amerikano jugore të drogës, plot 250 milion euro kesh vetëm brenda 10 muajve të fundit.

Ai kërkohej me një urdhër-arresti evropian, si drejtues i një organizate kriminale të përfshirë në grumbullimin dhe shpërndarjen e shumave të mëdha parash në Holandë nga tregtia e drogës. 

 

Të fundit