E-TJERA

Drejtuesi i mjetit humb kontrollin tek "Shkalla e Tujanit", humb jetën pasagjeri dhe 2 të tjerë plagosen

Drejtuesi i mjetit humb kontrollin tek "Shkalla e Tujanit", humb
Foto ilustruese

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi dhe 2 të plagosur ka ndodhur në "Shkallën e Tujanit" rreth orës 15:00.

Si pasojë e këtij aksidenti, ka humbur jetën pasagjeri H,D 68 vjeç, ndërsa u dërguan në spital dy pasagjere te tjerë.

“Mjeti me drejtues N.K., duke qarkulluar me mjet në një zonë e cila është kantier ndertimi, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë janë dëmtuar pasagjerët B.K dhe B.K., të cilët janë nisur me ambulancë për në spital, dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Ndërsa pasagjeri tjetër shtetasi H.D., 68 vjeç, ka ndërruar jetë në vëndngjarje si pasojë e plagëve të marra”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

Ditari politik

Të fundit