Flash News

E-TJERA

Drejtuesi i SPAK raporton në Komisionin e Ligjeve, Gjokutaj: Gjysma e anëtarëve janë nën hetim

Drejtuesi i SPAK raporton në Komisionin e Ligjeve, Gjokutaj: Gjysma e

Kreu i Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsion Altin Dumanai raportoi për punën e SPAK në mbledhjen e përbashkët të Komisionit Parlamentar të Ligjeve dhe atij të Sigurisë Kombëtare.

Ajo ç'ka u vu re ishte që një pjesë e deputetëve që morën pjesë në mbledhje janë familjar të personave të cilët janë nën hetim nga SPAK. Në lidhje më këtë ka reaguar edhe avokati i liderit të opozitës, Genc Gjokutaj i cili në një postim në facebook shkruan:

Kjo Mazhorance arriti rekordin historik ku Drejtuesi i SPAK raporton ne Komisionin e Ligjeve te Kuvendit ku gjysma e anëtarëve janë nen hetim nga SPAK!

Kaq i pavarur është SPAK nga Politika!

Po kaq e pavarur Politika nga krimi!

Shqipëria nen thundrën e antishtetit!

Të fundit