E-TJERA

Duka tregon arsyen pse mungoi Rama në mbrëmjen gala: Është i sëmurë!

Duka tregon arsyen pse mungoi Rama në mbrëmjen gala: Është i

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka treguar arsyen pse mungoi kryeministri Edi Rama në mbrëmjen gala të më të mirëve të vitit 2022 të Superiores.

Në fjalën që mbajti, Duka tha se Rama nuk ishte i pranishëm në sallë, sepse është i sëmurë.

“Një falenderim i veçantë për Presidentin e Federatës së Kosovës, mikun e çmuar Agim Ademi

E po ashtu i uroj Mirëseardhjen mikut tonë, ish-futbollistit të Kombëtares së Francës e Realit te Madridit, Kristian Karembe dhe aktualisht trajnerit të Kombëtares, Silvinjo. Një faleminderim edhe për kryeministrin Rama, i cili është i sëmurë dhe nuk është i pranishëm”, u shpreh Duka.

 

Të fundit