Flash News

E-TJERA

“Dukej sikur më përndiqte”, Gent Zenelaj rrëfen historinë me patronazhisten

“Dukej sikur më përndiqte”, Gent Zenelaj rrëfen

Aktori i humorit Gent Zenelaj ka rrëfyer një histori të lidhur me patronazhistët.

I ftuar në emisionin Bilardo në MCN ka folur për patronazhisten e tij të quajtur Elona, për të cilën ai nuk dinte asgjë. Genti tregon se Elona e ka përshkruar aktorin mbi bindjet politike më mirë se sa do ta kishte bërë edhe bashkëshortja e tij.

“Unë kam patronazhisten time me emrin Elona që nuk po e gjej dot kush është. Nëse na sheh do kisha dëshirë ta takoja dhe konplimentoja sepse realisht kishte bërë një përshkrim timin, ishte i jashtëzakonshëm. Edhe po të pyesje bashkëshorten time që bëj një përshkrim politik Gentit nuk do e bënte aq mirë. Elona shkruante "me bindje të majta, i zhgënjyer nga e majta voton gjithmonë ndryshimin. Pra ajo është një njeri që më ka parë intervistat, ka ndjekur statuset e mia. Ky njeri të krijonte idenë se ishte gjithmonë rreth teje dhe po të ndjek”, tha Genti.

I pyetur nëse ishte kontaktuar nga Veliaj për t’iu bashkuar fushatës, Gent Zenelaj e rrëzoi kategorikisht si mundësi.

“Nuk ndodh kjo, unë nuk gëzoj ndonjë simpati për të, e gjitha lidhet dhe me teatrin kombëtar, u bënë tre vite dhe aty nuk është vënë asnjë tullë dhe më vjen keq se të ndërtosh një teatër duhen 10-15 vjet dhe një aktor që sot është 30 vjeç digjet dhe nuk luan më. Tre herë rresht jam larguar nga një lagje për shkak të rrugës, dhe kam vendosur që kjo të jetë hera e fundit dhe nuk largohem më sepse që nga viti 92 kam parë disa eksode dhe vendosa të mos iki më”, u shpreh aktori.

Të fundit