Flash News

E-TJERA

Dy vite nga agresioni rus, Begaj: Jemi dëshmitarë të qëndresës heroike të popullit ukrainas

Dy vite nga agresioni rus, Begaj: Jemi dëshmitarë të

Sot shënon dy vite nga nisa e agresionit rus në Ukrainë. presidenti Bajram Begaj, në një mesazh në rrjetet sociale, Begaj tha se e gjithë bota është bërë dëshmitare e qëndresës heroike të popullit ukrainas për liri.


MESAZHI I BEGAJT


Dy vjet nga agresioni i pa provokuar dhe i pa justifikuar ushtarak i Rusisë kundër Ukrainës.


Sot jemi dëshmitarë të qëndresës heroike të popullit ukrainas për liri, dinjitet dhe për mbrojtjen e vendit.
Ukraina sot është ndërgjegjja jonë.


Vlerat tona të përbashkëta dhe liria jonë janë në rrezik.


Do të jemi gjithmonë në krah të Ukrainës dhe popullit të saj, si dhe në mbrojtje të vlerave universale.

Të fundit