Flash News

E-TJERA

EMRI/ Kërkoi lirinë nga arratia, pas 7 seancash Gjykata i refuzon kërkesën biznesmenit

EMRI/ Kërkoi lirinë nga arratia, pas 7 seancash Gjykata i refuzon

Biznesmenit 67-vjeçar nga Saranda, Pando Papuci, i cili prej mëse një viti është person në kërkim, i është refuzuar kërkesa për liri.

Vendimi është marrë të enjten, 23 mars, nga Gjykatësi Fatmir Ndreu, i cili ka rrëzuar kërkesën nga arratia të Papuciut për revokimin e masës së sigurisë “Arrest në burg”, vendosur ndaj tij në më mungesë në 21 shkurt të një viti më parë.

Ajo që bie në sy çuditshëm është fakti se kjo kërkesë e biznesmenit, është refuzuar pas plot 7 seancash, 4 në muajin shkurt dhe 3 në muajin mars.

Papuci u shpall në kërkim pas operacionit “Heshtja” të Prokurorisë dhe Policisë së Sarandës, ku ra në pranga ish Drejtoresha e IVMT në Bashkinë Sarandë për shpërdorim detyre ndërkohë që Papuci u akuzuar për ndërtim të paligjshëm të një pallati 7 katësh.

 

Të fundit