Flash News

E-TJERA

Ervis Martinaj “i humbur”/ Policia kthen sytë nga Vlora, ku po përqëndrohen hetimet

Ervis Martinaj “i humbur”/ Policia kthen sytë nga Vlora, ku po

Prej disa ditësh, familjarët e kanë deklaruar “të zhdukur” Ervis Martinajn, të shumëkërkuarin e policisë.

Kjo e fundit dhe Prokuroria janë në vështirësi, pasi dyshimet janë se mund të jetë rrëmbyer nga kundërshtarët, por e gjitha kjo mund të jetë një inskenim.

Mësohet se prokuroria ka nisur përgjime e vëzhgime të personave që dyshohet se mund të kenë pasur kontakte me Martinaj, sipas “News 24”. Ndërkohë po ushtrohen kontrolle në disa vende që ka dyshime se Martinaj përdorte si baza për t’i shpëtuar policies.

Hetuesit kanë kthyer sytë drejt Vlorës, qytet ku mendohet se Martinaj kishte lidhje dhe njohje të forta.

Të fundit