Flash News

E-TJERA

Euro 2024/ Ndeshja Portugali-Çeki, zbardhen formacionet zyrtare

Euro 2024/ Ndeshja Portugali-Çeki, zbardhen formacionet zyrtare

Portugalia dhe Republika e Çekisë përballen sonte në kuadër të Grupit F në Euro 2024. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në stadiumin Red Bull Arena (Leipzig).

Portugalia e Cristiano Ronaldos është favorite për këtë takim dhe do të synojë të nisë rrugëtimin me fitore.

Në anën tjetër, Çekia di të jetë arrë e fortë për çdo kundërshtar të përmasave të mëdha dhe do synojnë të marrin së paku një pikë.

Formacionet :

Portugalia: Diogo Costa, Ruben Dias, Pepe, Nuno Mendes, Dalot, Bruno Fernandes, Vitinha, Cancelo, Bernardo Silva, Rafael Leao, Ronaldo.

Çekia: Stanek; Holes, Hranac, Krejcí; Coufal, Soucek, Provod, Sulc, Doudera; Kuchta, Schick. 

Të fundit