Flash News

E-TJERA

EURO 2024, Shqipëria e nis me humbje, mposhtet me rezultatin 1-0 nga Polonia

EURO 2024, Shqipëria e nis me humbje, mposhtet me rezultatin 1-0 nga

Kombëtarja shqiptare e futbollit e nisi me humbje fushatën kualifikuese për EURO 2024. 

Polonia shënoi një gol në minutën ’41 në Varshavë. Autori i golit është Sëiderëski, i cili shfrytëzoi një top të kthyer në lojë pas gjuajtjes së Kaminskit.
Portieri Szczęsny te vendasit ishte heroi i Polonisë, pasi arriti të ndalojë tre goditje që po shkonin në rrjetë nga kuqezinjtë . 

Deri në fund, Polonia mbrojti rezultatin, duke marrë kështu 3 pikët e para në kualifikuese dhe duke u renditur në vendin e dytë. Shqipëria renditet në vendin e fundit me 0 pikë.

Të fundit