Flash News

E-TJERA

EUROPOL ka publikuar listën me 56 emrat e shumëkërkuar nga policia, mes tyre dhe shqiptari Aleks Burreli

EUROPOL ka publikuar listën me 56 emrat e shumëkërkuar nga

Ai është shpallur në kërkim pas datës 23 qershor të vitit 2016, datë kur vrau një biznesmen në Qipro dhe dy policët që e shoqëronin atë. Burreli dhe miku i tij, Jani Vogli, zbarkuan mbrëmjen e 23 qershorit në restorantin ku po darkonte biznesmeni Fanos Kalopsidiotis në Qipro dhe zbrazën kallashnikovin drejt tij duke e lënë të vdekur bashkë me dy policët.

Mësohet se Burreli dhe miku i tij, Jani Vogli, kanë vepruar si vrasës me pagesë. Burreli mundi të largohet nga vendgjarje me një automjet i cili më pas u gjet i djegur.

Prej asaj dite policia qipriote dhe ajo Greke nuk kanë mundur të sigurojnë asnjë gjurmë të vendodhjes së Aleks Burrelit. Tashme, emri i shqiptarit ndodhet mes listës së kriminelëve më të kërkuar të europës, ku renditen dhe bosët e mafias italiane, Matteo Messina Denaro.

Ditari politik

Të fundit