Flash News

E-TJERA

Falsifikoi dokumentet, arrestohet juristi i Kadastrës së Vlorës

Falsifikoi dokumentet, arrestohet juristi i Kadastrës së Vlorës

Policia ka arrestuar një jurist të Kadastrës së Vlorës, i cili akuzohet për falsifikim të dokumenteve.

“Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e falsifikimit të dokumenteve, në bashkëpunim me Prokurorinë e Vlorës, ndaluan shtetasin: H. Sh., 56 vjeç, banues në Vlorë, me detyrë jurist pranë Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Vlorë”, njofton policia.

Ndaj 56-vjeçarit, Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Falsifikimi i dokumenteve”.

Materialet iu referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Ditari politik

Të fundit