E-TJERA

FBI hetonte me foton e Edi Ramës, pedagogu: Ky është fakt, avujt e groshës dhe banaqeve televizive e mbulojnë

FBI hetonte me foton e Edi Ramës, pedagogu: Ky është fakt, avujt

Ish-e dashura e zyrtarit të FBI-së Charles McGonigal ka treguar se në nëntor të vitit 2021 në pragun e shtëpisë së saj u shfaqën dy agjentë të FBI-së, të cilët mbanin me vete foto të kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama së bashku me Charles Mcgonigal.

Në një rrëfim të detajuar për median amerikane Bussines Insider, Guerriero tregoi detaje kompromentuese për ish-të dashurin e saj, i cili u arrestua pasi dyshohet se ka marrë para nga oligarku rus Oleg deripaska dhe nga shqiptaro-amerikani Agron Neza pas vizitave që kishte bërë në Shqipëri.

Pedagogu dhe aktivisti Ervin Goci shkruan në një postim në FB se ky është një fakt që tregon gjithçka, ndërsa ironizon një pjesë të mediave shqiptare, që sipas tij nuk e pasqyrojnë.

Për këtë, Goci publikon edhe një herë shkrimet e mediave të njohura amerikane që dëshmojnë si dolën në skenë lidhjet e kryeministrit shqiptar me McGonigal.

Reagimi:

Eshte nje fakt interesant qe avujt e groshes e banaqeve televizive e mbulojne.

Agjentet e FBI kane vajt tek shtepia e partneres se agjentit te implikuar dhe i kane treguar asaj foton e partnerit me kryeministrin e Shqiperise.

Kete e deklamon vete deshmitarja, njeriu me i afert i agjentit per disa vite, te pakten deri ne 2018-ten. Pra agjentet qe kane vajt me foton e agjentit te implikuar bashke me kryeministrin, qartazi kane hetuar kryeministrin e Shqiperise.

Ata kane kerkuar informacion, kane vajt per kryer verifikime, kane hetuar, nuk kane vajt per qoke atje. Nese kryeministri do ishte periferik, pse duhet te bridhnin verdalle ata me foton e tij duke kerkuar informacion?! Di te ma thote njeri?! Ky eshte nje episod qe i thote te gjitha. Dhe lidhur me hetimet qe zarat e PS dhe kanalistat i shpallin te mbyllura, ju ftoj te ndiqni kete interviste te kolegut dhe mikut te ngushte te agjentit te implikuar, i cili thote se jo vetem qe ky hetim do behet i plote, por do te hetohet çdo sekonde e aktivitetit te agjentit te implikuar ne FBI, sepse per shkak te pozicionit, zararet e tij jane shume te medha.

Keto jane faktet, te tjerat jane avuj groshe.

Të fundit