Flash News

E-TJERA

Fitore në shtesë, Irani mposht 0-2 Uellsin

Fitore në shtesë, Irani mposht 0-2 Uellsin

Irani ka siguruar një fitore në kohë shtesë në ndeshjen ndaj Uellsit.

Golat u shënuan nga Cheshmi në minutën e 98’ dhe Rezaeian në minutën e 90+11’.

Gareth Bale zhgënjeu duke mos e prekur rrjetën e miqve. Rastet për Uellsin ishin të pakta, megjithatë nuk arritën dot të ruajnë një barazim.

Me rezultatin e fundit, Irani renditet i dyti në grupin B pas Anglisë, ndërsa Uellsi pozicionohet i fundit me 1 pikë pas barazimit me SHBA-në.   

Të fundit