Flash News

E-TJERA

Fluks emigrantësh/ Radhë kilometrike në Kakavijë, pala greke nuk i shton sportelet

Fluks emigrantësh/ Radhë kilometrike në Kakavijë, pala greke

Emigrantë të shumtë po kthehen në atdhe për të kaluar pushimet pranë familjarëve të tyre. Kjo ka sjellë fluks në pikat kufitare.

Mëngjesine  sotëm, problematike është paraqitur situate në pikën kufitare të Kakavijës, ku radha e makinave nga Greqia në Shqipëri ka shkuar 4 kilometra.

Mësohet se shkak i këtij fluksi është bëra pala greke, pasi edhe pse ka radhë ata vijojnë të punojnë vetëm me dy sportele.

Ndërsa pala shqiptare po punon me katër sportele në hyrje dhe tre në dalje.

Të fundit