Flash News

E-TJERA

Formacionet zyrtare të takimit Danimarkë-Angli

Formacionet zyrtare të takimit Danimarkë-Angli

Danimarka do të luajë kundër Anglisë, takim i vlefshëm për Grupin C të Kampionatit Europian 2024.

Edhe sot, trajneri Sauthgejt, ka hedhur në fushën e lojës formacionin më të mirë që kanë, sepse e di shumë mirë, që në rast të një fitoreje, Anglia do të kualifikohet si e para e Grupit C.

Danezët barazuan kundër Sllovenisë në takimin e parë, dhe sot do të tentojnë ndoshta të pamundurën dhe të mposhtin Anglinë. Të gjithë shpresat e tyre varen te “ylli” i ekipit Eriksen, që arriti të shënoi edhe në ndeshjen e kaluar.

FORMACIONET ZYRTARE:

DANIMARKA (3-4-1-2): Shmajkëll; Vestergard, Kristensenl, Anderson; Kristiansen, Hojbjerg, Hjulmand, Mehle; Eriksen; Vind, Hojlund | Trajner: Kasper Hjlumand

ANGLIA (4-2-3-1): Pikford; Uallker, Stouns, Gehi, Tripier; Aleksandër-Arnold, Rajs; Saka, Bellingham, Foden; Kane | Trajner: Gareth Sauthgejt

Të fundit