Flash News

E-TJERA

Formacioni zyrtar i Kombëtares, 11 ‘ushtarët’ kuqezinj përballë Izraelit

Formacioni zyrtar i Kombëtares, 11 ‘ushtarët’ kuqezinj

Është publikuar formacioni zyrtar i Kombëtares shqiptare që do të luajë sot përballë Izraelit.

Ndryshe nga formacionet e mundshme të publikuara më parë, Reja ka bërë disa ndryshime. Në portë do të luajë Berisha dhe jo Strakosha.

Qendra e mbrojtjes nuk ndryshon, ndërsa në krah të majë është Ajeti në vend të Veselit. Reja ka zëvendësuar Bajramin me Asllanin, i cili do të mbështesë dy sulmuesit Cikalleshi dhe Broja.

Formacioni zyrtar i Shqipërisë:

Shqipëria (4-3-1-2): Berisha, Hysaj, Ismajli, Ajeti, Balliu, Gjasula, Abrashi, Laci, Asllani, Cikalleshi, Armando Broja

Të fundit