Flash News

E-TJERA

Formacioni zyrtar për duelin Shqipëri - Ishujt Faroe, Sylvinho me pesë ndryshime

Formacioni zyrtar për duelin Shqipëri - Ishujt Faroe,  Sylvinho me

Pas 2 orësh, kombëtarja do të presë në “Air Albania”, Ishujt Faroe në përballjen e fundit të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit, Euro 2024

Ndërkohë është publikur formacioni zyrtar i skuadrës tonë për ndeshjen.

Në portë luan Strakosha, ndërsa përpara tij do jenë të vendosur Mitaj, Balliu, Ismajli dhe Gjimshiti. Mesfusha përbëhet nga Asllani dhe Bare. Mirlind Daku do ketë mbështetjen e Uzunit dhe Asanit nga krahët, ndërsa Bajrami prapa shpinës së tij.

Formacioni zyrtar:

Shqipëria (4-3-3): Strakosha, Ismajli, Gjimshiti, Balliu, Mitaj, Asllani, Bare, Uzuni, Bajrami, Asani, Daku Trajner: Sylvinho

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by FSHF (@fshforg)

Të fundit