Flash News

E-TJERA

Foto/ Ky është Roland Hoxha, humbi jetën bashkë me të birin nga shpërthimi në Lushnjë

Foto/ Ky është Roland Hoxha, humbi jetën bashkë me të

Roland Hoxha, personi në foto është vinçieri i cili humbi jetën sot bashkë me të birin teksa punonin në një kapanon në ndërtim në Lushnjë.

Bashkë me djalin e tij, Lidio Hoxha ndodheshin në vinç dhe aksidentalisht prekën telat e tensionit të lartë, lëvizje e cila i mori jetën.

Dyshohet se një një bombul oksigjeni ka nxitur shpërthimin e fuqishëm që la pas edhe disa të plagosur, mes tyre edhe deputetin socialist Bujar Çela. Shpërthimi u ndje në të gjithë qytetin.

 

 

 

 

 

Të fundit