Flash News

E-TJERA

Foto/ Vranë babanë, nis seanca në gjykatë për fëmijët e Pëllumb Metës

Foto/ Vranë babanë, nis seanca në gjykatë për

Ka nisur në Gjykatën e Durrësit seanca gjyqësore për tre fëmijët e Pëllumb Metës, 49-vjeçari i vrarë në Durrës.

Hysen Meta, Amarildo Meta dhe Hygerta Meta do të njihen sot me masën e sigurisë. Të tre akuzohen për vrasjen e babait të tyre, ndërsa nëna e tre fëmijëve po hetohet në gjendje të lirë.

Hygerta Meta mori fillimisht autorësinë e fajit duke thënë se e kishte vrarë babain pasi e detyronte të fejohej. Më pas, ishte Hysen Meta që pohoi se e kishte vrarë ai babain dhe se motra e kishte ndihmuar të fshihnin trupin e tij.

Të fundit