Flash News

E-TJERA

FOTO / Vriten me armë zjarri dy shqiptarë në Maqedoninë e Veriut, qëllohen nga një makinë në lëvizje

FOTO / Vriten me armë zjarri dy shqiptarë në Maqedoninë e

Dy të rinj shqiptarë janë ekzekutuar me armë zjarri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Maqedoninë e Veriut.

Mediat vendase raportojnë se viktimat janë shtetasit Afrim Berisha 28 vjeç dhe Burim Vardar 24 vjeç. Mësohet se ata janë qëlluar me pistoletë dhe automatikë nga një makinë në lëvizje. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00 në rrugën Makedonska-Kosovska Brigada, në Lagjen e Fushë Topanës, Shkup.

Ende nuk dihen motivet dhe autorët e kësaj vrasjeje të dyfishtë. Policia maqedonase po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

FOTO / Vriten me armë zjarri dy shqiptarë në Maqedoninë eFOTO / Vriten me armë zjarri dy shqiptarë në Maqedoninë e

Të fundit