Flash News

E-TJERA

Franca merr një pikë ndaj Polonisë, zë vendin e dytë në Grupin D

Franca merr një pikë ndaj Polonisë, zë vendin e dytë

Përfundoi me barazim 1-1 ndeshja Francë-Poloni, e vlefshme për Grupin D, e fundit e fazës së grupeve në Euro 2024.

Pjesa e parë ishte mjaft e qetë . Në minutën e 56-të ishte Mbappe që realizoi gol për t’i dhënë epërsinë 1-0 Francës.

Në të njëjtën mënyrë golin e gjeti edhe Polonia, pasi Dayot Upamecano në minutën e 76-të shkaktoi ndërhyrje të palejueshme brenda zonës.

Penalltinë e goditur nga Lewandowski fillimisht e priti Maignan, por ajo u përsërit pasi kishte dalur me dy këmbët nga vija dhe në tentimin e dytë sulmuesi polak nuk gaboi për 1-1.

Deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit nuk pati më ndonjë rast për t’u veçuar dhe Franca arriti të marrë vetëm një pikë duke u kualifikuar si e dyta e grupit pas fitores së Austrisë ndaj Holandës.

Të fundit