Flash News

E-TJERA

Fredi Beleri ankimon vendimin e GJKKO, kërkon pushimin e çështjes

Fredi Beleri ankimon vendimin e GJKKO, kërkon pushimin e

Kryebashkiaku i Himarës, Fredi Beleri dhe Pandeli Kokaveshi kanë ankimuar vendimin e Shkallës së Parë të Gjykatës së Posaçme, që i caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” nën akuzën e korrupsionit aktiv në zgjedhje kryer në bashkëpunim.

Beleri kërkon pushimin e çështjes, me argumentin se nuk ka asnjë provë që ta përfshijë në veprën penale për të cilën akuzohet.

Kokaveshi i kërkon Apelit të Posaçëm masë më të butë se "arresti me burg", me pretendimin se situata e tij shëndetësore i rrezikon jetën në izolim.

Të fundit