Flash News

E-TJERA

"Fshehja e viktimave", Koduzi tregon një rast: Ka vdekur në shtëpi nga COVID-19 dhe nuk është raportuar

"Fshehja e viktimave", Koduzi tregon një rast: Ka vdekur në

Eksperti i shëndetësisë në Partinë Demokratike Gazmend Koduzi tregoi një rast, që sipas tij, vërteton se nuk raportohen të gjitha humbjet e jetës nga covid.

Ai tregoi në 'Open' se një qytetar nga Lushnja ka humbur jetën nga Covid-19, por nuk është raportuar.

“Ja ku e keni skedën. Është me fulë nga mjeku. Ky është një rast në Lushnje. Ka qenë 3 ditë në Tiranë dhe e kanë kthyer në shtëpi. Ka vdekur nga Covid-19 në shtëpi. Ka vdekur me datë 8 dhe nuk është raportuar”, tha Koduzi.

Ditari politik

Të fundit