Flash News

E-TJERA

Fugonin plotë me ma*ijuanë, arrestohet shqiptari në Francë

Fugonin plotë me ma*ijuanë, arrestohet shqiptari në Francë

Një shqipatar është arrestuar në Francë pasi doganierët francezë  i kanë sekuestruar një sasi të madhe droge

131 kilogramë marijuanë dhe 3 kg kokainë i janë gjetur në furgonin e tij teksa po udhëtonte në Spanjë.

Sasia e drogës iu gjet një 30-vjeçari shqiptar. Qeni i doganës ka ndihmuar në këtë zbulimin e sasisë së fshehur.

I riu shqiptar, i cili jeton në Strasburg, pretendoi se kishte një dërgesë për të bërë në Gjermani përpara se të bënte komente gjithnjë e më konfuze. Hetimi iu besua brigadës së narkotikëve të policisë gjyqësore të Montpeljesë. Individi u soll në prokurori për paraqitje të menjëhershme por gjykimi u shty për më 22 mars.

Të fundit