Flash News

E-TJERA

Gatoi drekën për Zelensky-n, shefi i kuzhinës: Njerëzit që merreshin me sigurinë e tij më rrinin rreth e qark

Gatoi drekën për Zelensky-n, shefi i kuzhinës: Njerëzit

Pas samitit që u mbajt dje në Tiranë për Ukrainën, u shtrua një drekë ku i pranishëm ishte edhe presidenti Volodimir Zelensky.

Dreka me liderët e rëndësishëm iu besua shefit të kuzhinës Fundim Gjepali.

Në emisionin GoodMorning Albanians në Euronews Albania, Gjepali zbuloi disa detaje nga specialitetet   që gatoi për Zelenskyn dhe liderët e tjerë evropian.

Ai tregoi se sigurua për presidentin e Ukrainës ishte maksimale dhe gjatë kohës që gatuante kishte përreth rojet e sigurimit.

“Ishte një eksperiencë shumë e mirë edhe për t’u rritur nga ana profesionale. Dreka, ditë samitesh kam bërë shumë në karrierën time, por kjo ishte disi unike për vetë personazhin Zelensky. Kur kam gatuar kam pasur rreth e qark njerëzit që merreshin me sigurinë  e presidentit”, tregoi ai

 

Të fundit