Flash News

E-TJERA

Gavi i Spanjës bëhet golashënuesi më i ri i 'Kupës së Botës' që nga Pele

Gavi i Spanjës bëhet golashënuesi më i ri i 'Kupës

18 vjeç e 110 ditë, Gavi i Spanjës është bërë golashënuesi më i ri i Kupës së Botës që nga legjenda braziliane Pele, i cili shënoi golin e tij të parë në Kupën e Botës në vitin 1958 në moshën 17-vjeçare.

Gavi, i cili shënoi golin e pestë të ekipit të tij në fitoren e tyre 7-0 ndaj Kosta Rikës, u bë gjithashtu golashënuesi i tretë më i ri i Kupës së Botës ndonjëherë – pas Pele dhe Manuel Rosas të Meksikës, të cilët shënuan në turneun e vitit 1930.

Të fundit