Flash News

E-TJERA

Gazetari: Ahmetaj dhe ish-gruaja u panë duke nxjerrë çanta nga shtëpia

Gazetari: Ahmetaj dhe ish-gruaja u panë duke nxjerrë çanta nga

Gazetari Bledian Koka ka thënë se ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj dhe ish-bashkëshortja e tij janë parë dy ditë para kontrollit nga Byroja Kombëtare e Hetimit, janë parë duke nxjerrë çantat nga banesa e tyre në zonën e ish-Bllokut.

Në një lidhje për Euronews Albania, Koka u shpreh se nuk dinte ende se çfarë kanë pasur çantat.

“Sa i takon seriozitetit të organeve të drejtësisë po them një gjë që e kam me burime. Dy ditë para se SPAK të arrinte në shtëpinë e ish bashkëshortes së zotit Ahmetaj. Dëshmitarë okularë kanë parë zotin Ahmetaj dhe ish-bashkëshorten e tij duke zbritur çanta nga banesa që ndodhet te blloku.

Dy ditë para kontrollit nga BKH kanë zbritur çanta, se çfarë kanë pasur këto çanta. Se çfarë kanë pasur çantat brenda, mbetet për t’u investiguar. Burimet më kanë konfirmuar këtë gjë, që tregon se në fund fare hetimi vështirë se mund të nxjerrë diçka që mund ta fajësojë zotin Ahmetaj”, tha gazetari.

Të fundit