Flash News

E-TJERA

Gjenden dy automjete të djegura, dyshohet se u përkasin autorëve të atentatit në Kurbin

Gjenden dy automjete të djegura, dyshohet se u përkasin autorëve

Dy automjete janë gjetur të djegura në shtratin e lumit Mat dhe dyshohet se iu përkasin autorëve të atentatit në Kurbin, ku mbeti i plagosur biznesmeni Ardian Gjeloshi dhe u vra Selman Mihana.

Mjetet janë gjetur të djegura në Gurëz të Kurbinit.

Atentati ndodhi të shtunën e 10 shkurtit, në një firmë inertesh, ku disa persona qëlluan me breshëri, duke lënë të vdekur ekonomistin 70-vjeçar Selman Mihana dhe të plagosur pronarin, Ardian Gjeloshi, 52-vjeç.

Katër kanë qenë autorët të cilët kanë mundur të hyjnë brenda rrethimit të firmës së inerteve dhe kanë pritur Ardian Gjeloshin, i cili, sipas policisë ishte shënjestra e atentatit. Ata kanë qenë në një automjet të cilën e kanë ndaluar te porta e firmës dhe më pas tre prej tyre i janë afruar objektivit pranë zyrave të kompanisë.

Dy janë pistat ku janë fokusuar hetimet e policisë. E para lidhet me konfliktet për shkak të firmës së inerteve ndërsa pista e dytë sipas policisë është ajo e hakmarrjes. Emra të familjes Gjeloshaj u lakuan në një ngjarje të rëndë te ndodhur në vitin 2002.

Të fundit