Flash News

E-TJERA

Gjermania nis fuqishëm Euro 2024, mposht 5-1 Skocinë

Gjermania nis fuqishëm Euro 2024, mposht 5-1 Skocinë

Gjermania e ka nisur fuqishëm kamionatin Euro 2024 përballë Skocisë. 

Ekipi gjerman ka fituar me rezultat të thellë 5-1 ndaj Skocisë në kuadër të grupit Adhe njëkohësisht ndeshjes hapëse të Kampionatit Evropian 2024.

Gjermanët shënuan  përmes Florian Wirtz, Jamal Musialas , Kai Havertz, Niclas Fullkrug dhe  Emre Can, ndersa per Skocine shenoi Antonio Rudiger.

Ndeshjen e ardhshme Gjermania do ta luajë të mërkurën ndaj Hungarisë ndërsa po në të njëjtën ditë do të luajë edhe Skocia ndaj Zvicrës

Të fundit