Flash News

E-TJERA

Gjiknuri i bindur për fitore në 25 prill, por nuk përjashton aleancat

Gjiknuri i bindur për fitore në 25 prill, por nuk përjashton

Deputeti i PS-së, Damian Gjiknuri shprehu bindjen se zgjedhjet e 25 prillit do ti garantojnë Partisë Socialiste një mandat të tretë qeverisës.

Më tej Gjiknuri tregon se çfarë ndodh në rast se PS nuk fiton shumicën ose nuk merr 71 mandate. Deputeti thekson se nuk përjashtohen mundësitë e aleancave me parti të tjera.

"Kujt do tja shtrijmë dorën nëse nuk kemi 71 mandate? Do të lexojmë vullnetin e popullit dhe votën e tij. Nëse do të kemi nevojë do të kërkojme aleancë me një faktor politik.

Zgjedhjet e 25 Prillit do të prodhojnë një rezultat të qartë elektoral: Ne besojme se fitojme nje mandat te 3-të", tha Gjiknuri për "Real Story".

Të fundit